OSMO Top olej 3028 0,5l - bezbarvý hedvábný polomat

bez DPH: 550 Kč

s DPH: 666 Kč

  • Výrobce: Osmocolor
  • Katalogové číslo: 10300049
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): neznámý
  • Skladem: 10 ks
  • Hmotnost: 0,5 kg

Top olej Osmo 3028 – bezbarvý hedvábný polomat představuje kombinaci oleje a vosku určenou speciálně pro úpravu povrchu nábytku a hlavně kuchyňských pracovních desek. Povrch dřeva zůstane po použití tohoto oleje Osmo přírodně matný a nevznikne umělý plastový povrch. Kromě toho je povrch odolný proti vodě a nečistotám a také má dlouhou životnost.

Top olej Osmo 3028 – bezbarvý hedvábný polomat – 0,5l

Popis: Top olej Osmo 3028 se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností povrchu a velmi dobře se udržuje.  Zároveň zesiluje přírodní odstín dřeva, vytváří trvale mokrý efekt. Top olej Osmo má otevřené póry tj. dobře se vstřebává  a následně neodprýskává a neodlupuje se, tak jako u laků.

Odpuzuje vodu a také nečistoty. Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky /odolnost proti slinám a potu/, na které je doporučován. Neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky!

Použití: Top olej Osmo 3028 je vhodný na nátěr dřevěných nábytkových ploch a pracovních desek z masivního nebo lepeného dřeva ( např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály apod.) ve vnitřních prostorách. Ideální je rovněž pro korek a OSB desky a rovněž ho můžete použít pro terakotové a jiné neglazované keramické dlaždice.

Jednoduchá aplikace nátěru: Stačí pouze 2 nátěry, žádný základní nátěr, žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Vydatnost voskového Top oleje Osmo 3028  je 1l výrobku na 24 m2 !

Osmo Top Olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nanášejte Osmo válečkem z mikrovláken naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Popř. nanášejte kvalitním hadrem nezanechávajícím chloupky. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 8 – 10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry, v případě, že pracujete s hadrem, aplikujte 3 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 8 – 10 hodin a dbejte na dobré větrání.

V případě korkového povrchu počítejte s dobou schnutí minimálně 24 hodin. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pokud potřebujete, aby byla kuchyňská pracovní deska obzláště odolná vůči vodě, aplikujte po druhém nátěru Osmo Top oleje ještě 1 x výrobek Osmo Vosková údržba č. 3029.

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Top voskovým olejem Osmo můžete využít mop, vysavač nebo elektrický leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

  • č. 3028 – bezbarvý hedvábný polomat
  • č. 3058 - bezbarvý
  • č. 3068 – natural
  • č. 3061 - akát
K dispozici je v baleních po 0,5 litru.

Složení Top voskového oleje 3028: Voskový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,89 g/cm³
Viskozita: hustá/smetanová
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky

S výrobkem se také prodává

Název Cena bez DPH Cena s DPH  
OSMO Tvrdý voskový olej Original 3011 - na podlahy 0,75l bezbarvý, lesklý 765 Kč 926 Kč Koupit
OSMO Tvrdý voskový olej Original 3011 - na podlahy 2,5l bezbarvý, lesklý 2 315 Kč 2 801 Kč Koupit
OSMO Tvrdý voskový olej Original 3032 - na podlahy 2,5l hedvábný polomat 2 315 Kč 2 801 Kč Koupit
OSMO Wish-Fix bezbarvý 8016 - 5l 1 761 Kč 2 131 Kč Koupit
Plochý štětec Natur 65mm 62 Kč 75 Kč Koupit