-->

OSMO UV ochranný olej EXTRA 420, bezbarvý nátěr s UV ochranou - 3l

bez DPH: 2 278 Kč

s DPH: 2 756 Kč

  • Výrobce: Osmocolor
  • Katalogové číslo: 11600027-3
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 2
  • Skladem: 4 ks
  • Hmotnost: 3 kg

Nově UV ochranný olej EXTRA 420 - bezbarvý v 3L balení -  je polomatný bezbarvý nátěr na dřevo na bázi přírodních olejů k použití do vnějších prostor, slouží k dalšímu zušlechtění a ochraně dřevěného povrchu.

Získáte navíc 20% nátěru zdarma!

OSMO UV ochranný olej EXTRA 420 bezbarvý – 3l

Popis: Osmo UV ochranný olej EXTRA 420 - bezbarvý má otevřené póry, což umožňuje dřevu dýchat, omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Je voděodolná, odolná vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky. Používá se jako konečný nátěr na už barevně  upravené  dřevo. Osmo  UV  ochranný  olej  bezbarvý Extra výrazně  prodlužuje interval renovace.

Jako samostatný nátěr po 2 nánosech zamezuje procesu šednutí na svislém povrchu s ochranným UV faktorem 12 ve srovnání se dřevem bez úpravy. Zároveň chrání dřevo také proti plísním, řasám a houbám.

Použití: Osmo UV ochranný olej 420 je je určen na všechny svislé dřevěné plochy ve vnějších prostorách: dveře, okna a okenice, přístřešky pro auta, dřevěné fasády, balkóny, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky.Také jej můžete použít pro bambusové tyče (např. u pohledových zábran a zahradního nábytku).

Upozornění: Olej obsahuje biocidní účinné látky, které zajišťují ochranu dřeva před plísní, řasám a houbám.

Jednoduchá aplikace nátěru: Stačí pouze 1  nátěr při renovaci a 2 nátěry u dřeva bez povrchové úpravy, žádný základní nátěr, žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Vydatnost UV ochranného oleje EXTRA 420  je 1l výrobku na 26 m2 /1 nátěr! Závisí na povrchu ošetřovaného dřeva.

UV ochranný olej EXTRA 420 naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem (Osmo štětec) nebo Osmo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout po dobu cca 12 hodin. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr. Výsledný nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Údržba: Velmi jednoduchá, v případě potřeby stačí pouze nanést novou vrstvu. U renovace počítejte s dobou 3 - 4 roky, kdy je třeba provést nový nátěr. Opět záleží na konkrétních podmínkách, kterým je ošetřený povrch vystaven.

Dostupné barvy a balení:

  • č. 420 – bezbarvý s UV ochranou
  • č. 425 - dub polomatný s UV ochranou
  • č. 428 - cedr polomatný s UV ochranou
K dispozici je v baleních po 0,75l a 2,5 litru a 3l 

Složení OSMO UV ochranného oleje EXTRA 420: Přírodní rostlinné oleje (slunečnicový olej, lněný olej, sojový olej, olej z bodláku), sikativa  (sušidla) a aditiva. Těkavé  složky:  benzínová  frakce  (ropná),  hydrogenovaná  těžká; nízkovroucí hydrogenovaný benzín dearomatizovaný - (neobsahuje benzen). Tento výrobek splňuje dle  směrnice  EU  (2004/42/EC)  přípustný  obsah  VOC  max.  400  g/l  (kat.  A/e  (2010).

Specifická hmotnost (hustota): 0,9-1 g/cm³
Viskozita: 70 - 100 s, 4 mm dle DIN 53211
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky