-->

OSMO Top olej 3068 0,5l - Natural

bez DPH: 674 Kč

s DPH: 816 Kč

  • Výrobce: Osmocolor
  • Katalogové číslo: 10300061
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 7
  • Skladem: 10 ks
  • Hmotnost: 0,5 kg

Top olej Osmo 3068 – natural představuje perfektní kombinaci oleje a vosku určenou speciálně pro úpravu povrchu nábytku a hlavně kuchyňských pracovních desek. Povrch dřeva zůstane po použití tohoto oleje Osmo zachován v původním vzhledu a zároveň dřevo chrání. Kromě toho je povrch odolný proti vodě a nečistotám a také má dlouhou životnost. Chrání přírodní odstín dřeva. Na tmavých a červených typech dřevin je nátěr Top Olej 3068 Natural viditelný a tvoří lehce bílý křídový odstín povrchu.

Top olej Osmo 3068 – natural – 0,5l

Popis: Top olej Osmo 3068 se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností povrchu a velmi dobře se udržuje. Odstín Natural chrání dřevo téměř neviditelným filtrem. Přírodní odstín dřeva zůstává zachován. Tento odstín je vhodný na světlé typy dřevin. Na červených/tmavých dřevinách zanechává Top olej č. 3068 lehce bělavý odstín. Top olej Osmo má otevřené póry tj. dobře se vstřebává  a následně neodprýskává a neodlupuje se, tak jako u laků.

Odpuzuje vodu a také nečistoty. Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky /odolnost proti slinám a potu/, na které je doporučován. Neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky!

Použití: Top olej Osmo 3068 je vhodný na nátěr dřevěných nábytkových ploch a pracovních desek z masivního nebo lepeného dřeva ( např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály apod.) ve vnitřních prostorách. Ideální je rovněž pro korek a OSB desky a také ho můžete použít pro terakotové a jiné neglazované keramické dlaždice.

Jednoduchá aplikace nátěru: Stačí pouze 2 nátěry, žádný základní nátěr, žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Vydatnost voskového Top oleje Osmo 3068  je 1l výrobku na 24 m2 !

Osmo Top Olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nanášejte Osmo válečkem z mikrovláken naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Popř. nanášejte kvalitním hadrem nezanechávajícím chloupky. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 8 – 10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry, v případě, že pracujete s hadrem, aplikujte 3 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 8 – 10 hodin a dbejte na dobré větrání.

V případě korkového povrchu počítejte s dobou schnutí minimálně 24 hodin. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pokud potřebujete, aby byla kuchyňská pracovní deska obzláště odolná vůči vodě, aplikujte po druhém nátěru Osmo Top oleje ještě 1 x výrobek Osmo Vosková údržba č. 3029.

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Top voskovým olejem Osmo můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

  • č. 3058 – bezbarvý
  • č. 3068 – natural
  • č. 3061 - akát
K dispozici je v baleních po 0,5 litru.

Složení Top voskového oleje 3068: Voskový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,89 g/cm³
Viskozita: hustá/smetanová
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

Upozornění: Osmo Top Olej 3028 bezbarvý hedvábně polomatný a Osmo Top Olej 3058 bezbarvý matný zesilují přírodní odstín dřeva (tzv. trvale mokrý efekt). Osmo Top olej 3068 Natural potlačuje tento efekt a chrání dřevo téměř neviditelně. Chrání přírodní odstín dřeva. Na tmavých a červených typech dřevin je nátěr Top Olej 3068 Natural viditelný a tvoří lehce bílý křídový odstín povrchu. Bezbarvý Osmo Top Olej 3061 akát je lehce tónovaný nátěr, který propůjčuje dřevu elegantní vzhled.

Diskuze

Dotaz na odstín Kellner 05.11.2014 10:47:59
RE:Dotaz na odstín 05.11.2014 11:13:51

Nový příspěvek Vypsat vše Celkem příspěvků: 2