-->

OSMO Tvrdý voskový olej barevný 3040 - 2,5l - transparentně bílý

bez DPH: 2 920 Kč

s DPH: 3 533 Kč

 • Výrobce: Osmocolor
 • Katalogové číslo: 10300022
 • Záruka (měsíců): 24
 • Termín dodání (dny): neznámý
 • Skladem: 4 ks
 • Hmotnost: 2,5 kg

Tvrdý voskový olej Osmo Barevný 3040 – transparentně bílý je osvědčený tvrdý voskový olej v barevné variantě - pro individuálně barevnou podlahu. Doporučuje se na dřevěné a korkové podlahy. Použít jej můžete také na povrch nábytku a lepené dřevo.

Tvrdý voskový olej Barevný 3040 – transparentně bílý – 2,5l

Popis: Tvrdý voskový olej Osmo Barevný 3040 v jednom výrobku spojuje výhody přírodních olejů a vosků. Povrch ošetřený Tvrdým voskovým olejem Barevným je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a je příjemný na dotyk. V porovnání s běžnými systémy nátěrů se použitím obsažených rostlinných látek dosáhne rovnoměrnějšího barevného ztvárnění a také harmonického vzhledu nátěru. Nátěr provedený voskovým olejem Osmo je šetrný ke dřevu s otevřenými póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky /odolnost proti slinám a potu/.

Tvrdý voskový olej barevný se nanáší v jednom nátěru, druhý vždy musí být proveden Tvrdým voskovým olejem Original!

Použití: Tvrdý voskový olej Barevný 3040 je profesionální, rychleschnoucí nátěr, který je ideální pro úpravu dřevěných přírodních povrchů, jako jsou prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy, podlahy z OSB desek, korkové podlahy a dřevěné povrchy ve vnitřních prostorách.

Jednoduchá aplikace nátěru: žádný základní nátěr, žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít! Povrch dřeva před nanášením musí být čistý a suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 10% vlhkost dřeva). Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu vyplňte. Pokud je třeba povrch očistit od starých nátěrů a laků, pečlivě jej obruste a následně odstraňte z povrchu prach a nečistoty.

Vydatnost voskového oleje Osmo Barevný 3040 je 1l výrobku na 24 m2 !

Pro provádění nátěru doporučujeme použít štětec z přírodních vláken např. plochý štětec Osmo z naší nabídky. Zakoupený voskový olej Osmo Barevný není třeba ředit, pouze dobře promíchat. První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně nechat 24 hodin uschnout při zajištění dobrého větrání. Další nátěr je možné provést následující den. Na podlahu aplikujte Tvrdý voskový olej Barevný maximálně 1x. Po důkladném uschnutí proveďte druhý nátěr bezbarvým Tvrdým voskovým olejem Osmo. Před použitím doporučujeme provést testovací nátěr.

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Osmo Barevný můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

 • č. 3040 – bílá
 • č. 3071 – medová
 • č. 3072 - jantarová
 • č. 3073 - hnědá zem
 • č. 3074 - grafit
 • č. 3075 - černá
 • č. 3091 - stříbrná
 • č. 3092 - zlatá
K dispozici je v baleních po 0,75l a 2,5l (nejvíce oblíbené balení).

Složení voskového oleje Barevný 3040: Voskový olej Osmo Barevný je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,90 - 0,95 g/cm³
Viskozita: 25 - 38 s dle DIN 53211/4mm 
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: ≥  58°C podle DIN 53213

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky

3040_bily_transparentni