-->

OSMO UV ochranný olej bezbarvý 410 - na nábytek, stěnu a strop 2,5l

bez DPH: 2 139 Kč

s DPH: 2 588 Kč

  • Výrobce: Osmocolor
  • Katalogové číslo: 11600022
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): neznámý
  • Skladem: 10 ks
  • Hmotnost: 3 kg

UV ochranný olej Osmo 410 – bezbarvý představuje perfektní ochranu před slunečním UV zářením, díky ochrannému faktoru 12. Výběrem tohoto ochranného oleje získáte dva výrobky v jednom - základní nátěr i lazuru! Vyznačuje se vysokou vydatností a hedvábně matným povrchem, který můžete využít jak v exteriéru tak interiéru u všech dřevěných ploch.

UV ochranný olej Osmo 410 – bezbarvý – 2,5l

Popis: UV ochranný olej Osmo 410 je bezbarvý polomatný ochranný nátěr na dřevo na bázi přírodních olejů, který můžete využít  ve vnitřních i vnějších prostorách. Např. na dřevěné stropy, nábytek či stěny.

  • Je prodyšný což umožňuje dřevu dýchat a snižuje bobtnání a sesychání dřeva.
  • Odpuzuje vodu.
  • Neodprýskává se, nepraská, neodlupuje se a netvoří puchýřky.

Pokud je UV ochranný olej používán samostatně, pak vzhledem k UV ochrannému faktoru 12 (v porovnání s neošetřeným dřevem) postačí dva nátěry k ochraně proti šednutí svislých dřevěných ploch při venkovních i vnitřních nátěrech. Nepoškozené plochy ošetřené UV ochranným olejem Osmo, které jsou vystaveny povětrnostním vlivům, doporučujeme očistit a každé 3 - 4 roky přetřít. Jestliže se jedná o vodorovné dřevěné plochy - terasy, apod., interval ošetření se zkracuje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky /odolnost proti slinám a potu/, na které je doporučován. Neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky!

Použití: UV ochranný olej Osmo 410 je vhodný všechny dřevěné svislé plochy jak venku tak uvnitř. Např. obložení stěn a stropů, dveře, okna, okenice, přístřešky pro auta, dřevěné balkony, terasy, zahradní nábytek či zahradní domky.

Jednoduchá aplikace nátěru: Stačí pouze 2 nátěry, žádný základní nátěr, žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít! V exteriéru doporučujeme první nátěr provést např. Osmo jednorázovou lazurou nebo Osmo selskou barvou.

Vydatnost UV ochranného oleje Osmo 410  je 1l výrobku na 16 m2 !

UV olej Osmo je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nanášejte Osmo válečkem z mikrovláken nebo pevným štětcem Osmo naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 12 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 12 hodin a dbejte na dobré větrání.

V případě korkového povrchu počítejte s dobou schnutí minimálně 24 hodin. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Jestliže požadujete také preventivní ochranu proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem (týká se zejména dřeva jehličnatých dřevin jako např. borovice), dřevo předem ošetřete Osmo Impregnací dřeva.

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených UV ochranným olejem Osmo můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

  • č. 410 – bezbarvý
K dispozici je v baleních po 0,75 a 2,5 litru.

Složení UV ochranného voskového oleje 410: Voskový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 400 g/l).
Obsah organických rozpouštědel: 0,38 - 0,40 kg / kg
Obsah sušiny: 60 - 62% objemových
Obsah celkového organického uhlíku: 0,32 - 0,34 kg /kg
VOC max: 384 g/l

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky