-->

OSMO Vosková impregnace 4006 - 2,5l - bezbarvá

bez DPH: 2 115 Kč

s DPH: 2 559 Kč

  • Výrobce: Osmocolor
  • Katalogové číslo: 12300002
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): neznámý
  • Skladem: 10 ks
  • Hmotnost: 1 kg

4006-Bezbarvá vosková impregnace pro dřevo ve vnitřních (a také vnějších) prostorách – speciálně vhodná pro vlhké prostory. Silně odpuzuje vodu, bez organických biocidů.

Popis výrobku: Osmo Ochrana dřeva bezbarvý, polomatný, speciální voskový podkladový a ochranný nátěr na bázi přírodních olejů a vosků. Je vyroben zcela bez obsahu organických biocidů a proto může být použit pro ošetření dřeva ve vnitřních prostorách nebo i pro dětské hračky nebo vybavení hřišť. Osmo Ochrana dřeva vykazuje extrémní vodoodpudivé účinky. Osmo Ochrana dřeva neobsahuje biocidy ani konzervační látky. Je bezpečná pro lidi, zvířata i rostliny a splňuje požadavky normy DIN 53160 (odolnost vůči potu a slinám) a normy EN 71.3 (vhodný pro dětské hračky).

Oblasti použití: Veškeré interiérové dřevěné prvky, zejména podlahy ze dřeva se sklony k modrání ( např. borovice), okenní rámy, dřevěné prvky v koupelnách apod. Stropní a stěnové obložení z měkkých dřevin ( bor, smrk )

Pokud je to možné, nátěr naneste před vlastní montáží dřevěných konstrukcí tak, aby došlo k ošetření dřeva ze všech stran a jako finální nátěr doporučujeme během týdne aplikovat jeden z konečných povrchových úprav a to : Dekorační vosk transparentní, Dekorační vosk Creativ, Tvrdý voskový olej, Speciální terasový olej nebo Selské barvy.

Neaplikujte nátěrové hmoty na vodné bázi.

Barevné odstíny:

č. 4006 bezbarvý

Velikosti balení: 0,75 l, 2,5 l 25 l

Počet nátěrů : 120-160 ml/m2 - ( při máčení ca. 2 min.)

Obsažené látky:

Osmo Ochrana dřeva je na bázi přírodních olejů a vosků (slunečnicový olej, sojový olej, bodlákový olej, karnaubový a kandelinový vosk). Zůstává mikroporézní – dřevo může dýchat. Oleje a vosky chrání dřevo zevnitř. Dřevo zůstane zdravé a elastické. Vlhkost může volně odcházet a nedochází tak ke kroucení a deformacím dřeva. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).

Příprava Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Osmo Ochrana dřeva je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit.

Nátěr aplikujte ze všech čtyř stran na dřevo a nechte ca. 24 hodin uschnout.

Zpracování:

Výrobek je určen k přímé aplikaci. Neřeďte. Pevným štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovláken naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Nechte schnout za dobrého větrání 24 hodin. Po zaschnutí aplikovat konečný nátěr z řady OSMO doporučených výrobků.

Konečné ošetření dřeva:

Osmo Ochrana dřeva není konečný samostatný nátěr. Nejpozději do 1 týdne po aplikaci Ochrany dřeva je nutno dřevo ošetřit konečným OSMO nátěrem. ( Dekorační vosk transparentní, Dekorační vosk Creativ, Tvrdý voskový olej, Speciální terasový olej nebo Selské barvy ). Nelze použít pod nátěry na vodní akrylátové bázi.

Čištění pracovního nářadí: Osmo Čističem štětců (bez aromátů).

Doba schnutí:

při aplikaci štětcem : cca 24 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Při aplikaci máčením : cca. 36 hodin

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky